Co si přejeme k Valentýnu

Je nám úplně jedno, že někteří muži považují tento svátek za americký kýč. Nás ženy dárky těší úplně vždycky. Příležitost je vedlejší, pokud si tím zrovna drahé polovičky nežehlí nějaký průšvih. Mílovými kroky se blíží datum 14. února a očekávání jsou pořádně vysoká...

Neodpustíme si malé historické okénko. Jen pro upřesnění, Valentýn není úplně americkým svátkem, i když právě v severní Americe je to nesmírně populární záležitost a přání si tu v polovině února dávají i rodiče s dětmi nebo žáci a učitelé.

Původně pochází z antického Říma. V předvečer svátku Lupecarlia byly do takzvané urny lásky vhozeny lístky se jmény dívek. Muž si vylosoval dotyčnou, která byla jeho „milou" v následujícím roce.

Ve starověkém Římě také žil kněz Valentýn. Tamní císař Claudius II. zakazoval svým vojákům, aby se ženili, ale Valentýn tajně mladé páry oddával. Byl pak zatčen a popraven 14. února.

Smutný příběh, který může ale rozveselit vaše láska a... hezký dárek.

Takže si přejeme:
1. Zásnubní prsten. Možná to některé pány překvapí, ale zcela se ztotožňujeme s tvrzením, že kluci mají holky, muži manželky. Takže pokud máte úžasnou partnerku, na co čekat? Velký výběr krásných zásnubních prstenů nabízí Klenoty Aurum.2. Pokud váš vztah ještě k oltáři nedozrál, nevadí. Udělejte si hezký večer společnou koupelí. Stres z pracovních či školních povinností uvolní aroma olej s levandulí, tymiánem a mandarinkou. Prodává Profimed.

3.
Knihu Dokonalé partnerské vztahy od Kurta Tepperweina. Každý z nás touží po lásce, ale jak dosáhnout ideálního soužití? Zkušený rádce Tepperwein poradí, jak se stát člověkem, který k sobě přitáhne toho správného partnera. Za přečtení určitě stojí i v případě, že zrovna prožíváte se svým miláčkem absolutní souznění. Na vztahu dvou lidí je potřeba pracovat pořád. K dostání v Knihy Dobrovský.
Foto: archiv firem, Shutterstock


Další články

Nejčastější chyby, které děláme ve…

Coby profesionální stylistku si mě často najímají klienti, kteří… Čti více

Svádění jara

Ačkoliv to nedávno vypadalo v zasněženém Brně docela romanticky, zimy… Čti více