Febiofest v Brně

Svátek filmu začíná v moravské metropoli 7. dubna. Nenechte si jej ujít. Můžete tu shlédnout unikátní snímky! Ať už ty, co teprve do kin přijdou, nebo festivalové poklady, které byste jinak těžko sháněli.


My jsme si vybrali Mr. Turner (8. 4. od 20:30 v kině Art) a Pokojská Lyn (9. 4. od 23:00 v kině Art).

Mr. Turner je snímek ověnčený cenami z filmového festivalu v Cannes i z Británie. Věnuje se excentrickému malíři Josephu M. W. Turnerovi, který se například nechával přivazovat na stožár lodi, aby mohl co nejlépe namalovat bouři na moři. Tomu říkáme pracovní nasazení! Svými současníky ale moc chápán nebyl a o nepochopení, absurdním humoru i nádherných historických kulisách a záběrech, je tento film. Zajděte si na něj, když máte pocit, že vám nikdo nerozumí.

Trailer:

Pokojská Lyn je film o chronicky stydlivé dívce, které vyhovuje tichost její práce. Fascinují ji ale životy druhých, proto začne špehovat hotelové hosty, zkoušet si jejich oblečení, schovávat se pod postelemi. Intenzivní přátelství naváže až s výstřední prostitutkou Chiarou, která Lyn pomůže objevit, kým vlastně je. Komorní drama opět získalo řadu nominací, ale zalíbí se především lidem s otevřenou myslí.


Více o programu a vstupenkách se dozvíte na www.febiofest.cz

Foto: archiv distributorů, Febiofest.cz


Další články

V čem by měli sportovat naši muži

Často píšeme o tom, že je důležité dopřát tělu pohyb. Také radíme, co… Čti více

Šaty na jarní příležitosti

Taky vám sluneční paprsky a delší dny dělají takovou radost?… Čti více