Jak mít co nejlepší rok 2017

Čeká nás nových 12 měsíců, pojďme je prožít jak nejlépe umíme. Nemáme pro vás nabídku žádných nesmyslných předsevzetí, ale rady, co doopravdy pomohou.

Svůj život držíme v rukou sami, takže je na nás, jak se budeme mít. Navzdory životním karambolům, neúspěchům nebo pocitu, že se nám prostě nechce, můžeme být obyčejně šťastní a každý den mít kvalitnější život.

1. Skončete s prokrastinací aneb věčným odkládáním čehokoliv, co je vám nepříjemné. Děláme to všichni a v době internetu je poměrně snadné si hodinu listovat Facebookem, než konečně dopsat email, uklidit nádobí nebo se naučit na zkoušku. Proč je
s prokrastinací tak těžké zatočit, ale jak to udělat efektivně, vysvětluje kniha Petra Ludwiga. Mimochodem, ten borec vystudoval v Brně!

Petr Ludwig: Konec prokrastinace, prodávají Knihy Dobrovský

2. Nechoďte na schůzky. Jen na ty důležité. Tak ušetříte hromadu času, který můžete využít smysluplněji. Pokud vám někdo napíše, zda se můžete spolu sejít a něco probrat, vždy zjistěte dopředu, o co se vlastně jedná. Také můžete řadu schůzek vyřídit po Skypu, někdy je to i mnohem jednodušší než únavné mailování.iPad, prodává iStyle

3. Zaznamenávejte si své plány a povinnosti do kreativního diáře. Najdete tu i nápady na nové projekty, návyky i možnost naplánovat si vše sami, bez předem připravených linek.
Kreativní diář, prodávají Knihy Dobrovský

4. Úspěchy oslavujte. Udělali jste něco podle svých předsevzetí? Odměňte se dobrým jídlem a pitím. Mozek odměny potřebuje, aby měl motivaci konat další aktivity, do kterých se mu úplně nechce. Pamatujte na to a trochu se rozmazlete.
Balíček delikates „Snídaně u Tiffanyho", prodává MyFood

foto: Shutterstock, archiv firem