Jak mít krásnější vlasy? Méně si je myjte!

Než se dál pustíme do rad, jak vykouzlit úchvatné kadeře, musíme na něco upozornit. Věříme, že čtenáři našeho Fashionblogu jsou kultivovaní lidé se správnými hygienickými návyky. Tento článek rozhodně není radou pro ty, co vidíte v dopravních prostředcích a říkáte si, zda jim nemáte věnovat šampón jako dárek.

Ale většina z nás, kdo dbáme o svůj vzhled, si myje vlasy příliš často. Teď jsou v módě nejrůznější tendence, kdy nepoužíváte žádný šampón, nebo v krajních případech si kadeře neopláchnete celé měsíce. Vlasy díky svému přirozenému procesu se pak údajně méně mastí, jsou zdravější a silnější.
Taková tendence nám připadá příliš radikální, ale pravda je, že pokud si vlasy myjete denně, opravdu si tím škodíte. Na kvalitě vašich vlasů se samozřejmě podílí řada faktorů: genetika, strava, životní styl.

Osvojte si ale následující návyky a garantujeme vám hezčí kadeře!

1. Pracujte s přirozeným mazem vlasů:

Pamatujte, že to není váš nepřítel. Pokud je v rovnováze, je to právě maz, co udržuje pokožku hlavy zdravou, která zas odpovídá za vzhled vašich vlasů. Maz se mezi kadeře dostane tím správným způsobem tak, že si vlasy občas rozčešete. Začněte u kořínků, pokračujte pak směrem dolů. Výhody: rovnoměrně rozložený maz na vašich vlasech způsobí to, že pokožka hlavy nebude příliš mastná a nebudete si muset mýt kadeře denně. Nejlepší je to dělat před spaním, vlasy po probuzení budou vypadat lépe a budou méně mastné.

Kartáč z kančích štětin, Profimed

2. Najděte si ten správný šampón:

V případě, že se vám kadeře hodně mastí, potřebujete šampón s extra čistícími složkami, který s přebytečným mazem zatočí. Stačí, když tento typ přípravku budete používat pouze jednou za 14 dní, jinak hrozí opačný efekt. Při ostatním mytí používejte velmi jemný šampón, který pokožku hlavy zklidní. Než šampón napěníte a smyjte, rozčešte ho do vlasů.

Šampón, Alterna, prodává parfumerie Douglas

3. Naučte se zacházet se suchým šampónem:

Řada z nás aplikuje tenhle produkt zcela špatným způsobem, což má za následek nevábně vypadající vlasy i ucpané póry na pokožce hlavy. Sáhnout po suchém šampónu, když máte 3. den nemyté vlasy není dobré řešení. Suchý šampón by se měl totiž nanášet pouze na čisté kadeře. Tím zabráníte příliš mastným vlasům, protože zachytíte přebytečnou mastnotu dříve, než se stačí projevit v plné parádě. Dělat to zpětně proto už nemá smysl.

Suchý šampón, Toni&Guy, prodávají parfumerie Douglas, dm drogerie,

foto: archiv firem, Instagram, Pinterest


Další články

Jak oblečení může škodit vašemu zdraví…

 Je to nenápadný problém, ale o to plíživější. Špatně padnoucí… Čti více

Čím potěšit tu nejmilovanější ženu v…

Možná tušíte, že se blíží Den matek, který připadá na druhou… Čti více