Jak vypadat dobře na každé fotce

Známe to všichni. Při odchodu z domova v zrcadle se na sebe usmějete, cítíte se dobře. Pak vás někdo vyfotí a... panebože. Ta osoba na obrázku přece nejste vy. Tam vám to totiž vůbec nesluší.

„To doopravdy vypadám tak špatně?," přemítáte. Tak s tím je konec. Prozradíme vám totiž tajemství, jak působit jako bohyně na fotkách.

1. Tvařte se sebevědomě. Když se budete cítit jako zmoklá slepice, objektiv to pozná. Postavte se zpříma, zkoušejte si svůj výraz předtím před zrcadlem.

2. Jestli pózujete na dovolené v plavkách, představujte si, že jste supermodelka, co fotí katalog. Pózujte, vyšpulte rty. Hlavně se nestyďte.

3. Netrapte se domnělými vadami na kráse. Dělají vás jedinečnou. Pro všechno ostatní je tu Photoshop.

4. Pokud nemáte ráda fotografování, je to na výsledku vidět. Myslete na svou oblíbenou písničku, abyste se cítila uvolněně.

5. Dýchejte zhluboka a usmívejte se.

6. Nohy vypadají delší, pokud si dáte ruku do pasu. Dejte ale pozor na prsty, měly by být u sebe. Eva Longoria není před objektivem vůbec zoufalá. Pózu má pečlivě natrénovanou, ačkoliv její úsměv působí stydlivě a křehce, jedná se o dokonale promyšlenou mimiku.

Madonna má mezírku mezi zuby, kvůli které by měla řada z nás komplexy. Slavná zpěvačka je ale na ní pyšná a sebevědomě se do fotoaparátu usmívá. Vezměte si z ní příklad.

Když pózujete na dovolené v plavkách, představte si, že kráčíte po přehlídkovém mole. Vypněte hruď, zatáhněte bříško, odhrňte si vlasy dozadu a natřete rty červenou rtěnkou. Výsledek bude lepší, než když se budete choulit do plážové osušky.

Freida Pinto ví jak na to. Hlavu vzhůru, ruku do pasu a hlavně úsměv. Ten je tou nejdůležitější esencí.

Foto: Chanel, shutterstock.com