Knihy, co si přejeme dostat

Těšíme se na to blaho. Venku mrzne, máme volno, můžeme se zahrabat pod peřinou a číst si knížky, co byly schované ve vánoční nadílce. Které to jsou?

Aňa Geislerová: P. S.

Jedna z nejslavnějších českých hereček pochází z umělecké rodiny, takže je docela jasné, že má víc talentů. Její deníkové zápisky zachycují pečlivě střežené soukromí. Má tři děti, z toho jedno z mimomanželského vztahu, ale teď žije opět se svým zákonným mužem, Zdeňkem Janáčkem. Není tohle námět na hollywoodský trhák? Aňa se ale bulvarizaci vyhýbá, o všech tématech dokáže hovořit s vtipem i laskavostí. Titul doplňují poutavé ilustrace její starší sestry Lely.

Xiaolu Guo: Já jsem Čína

Příběh plný lásky, o jakém právě ve svátečním čase sníme. Proto také v televizi dávají tolik pohádek. Se zatajeným dechem budete sledovat osudy mladé britské překladatelky, vyhoštěného čínského hudebníka a jeho přítelkyně. Pár byl násilně rozdělen a za pomocí dopisů se snaží k sobě dostat. Složitá story plná emocí a zvratů se čte sama.

Markéta Baňková: Maličkost – romance z času genetiky

Černá komedie, která mate svým názvem. Po přečtení si budete říkat, zda jsme my lidé spíš jedinečné osobnosti, či instinktivní zvířata toužící po tom samém. Co na nás má největší vliv: rodiče, okolí, geny? V tom tápe i hlavní hrdina Tomáš, který je adoptovaným dítětem. Věda formovala jeho pohled na život, ale tento přístup mu selhává v mezilidských vztazích.

Výše uvedené tituly jsou k dostání v Galerii Vaňkovka v Knihy Dobrovský.

foto: Pinterest, archiv Knihy Dobrovský


Další články

Vánoce ve Vaňkovce

Chcete nakoupit dárky a k tomu zažít opravdovou vánoční atmosféru? U… Čti více

Krása z čaje: Teaology

Kdo by v zimě neměl rád šálek lahodného čaje? Představte si, že z… Čti více