Malé černé: desatero tipů ke stromečku

Snad žádný kousek šatníku není tolikrát zmiňovaný a nepodléhá změně módních trendů pomaleji než právě malé černé. Čím jsou tak unikátní a v jakém stylu právě letí?

Pod pojmem malé černé se rozumí koktejlové šaty v jednoduchém střihu, v délce nad či lehce pod kolena. Jejich název se odvíjí od anglického little black dress, v módním průmyslu se používá ustálená zkratka LBD.

1) Se zavazováním, H&M

2) Sametové, H&M

Ve dvacátých letech minulého století je navrhla jedna z nejznámějších návrhářek našich dějin: Coco Chanel. Chtěla, aby ženy mohly do společnosti vyrazit ve střízlivém, pohodlném, ale zároveň šik oděvu.

Ty nejpopulárnější LBM měla na sobě Audrey Hepburn, když snídala u Tiffanyho, ale dnes mohou být tyto koktejlky klidně mnohem extravagantnější a vypadat třeba jako tričko.

3) Ve stylu trička, Pull&Bear

Aktuálně se hodně nosí malé černé v krajkové aplikaci, buď s krátkým rukávem či s dlouhým rukávem i sukní, jako hold urozené viktoriánské módě.

4) V krajkovém provedení s krátkými rukávy, H&M

5) A lá viktoriánské, Pull&Bear

6) Princeznovské, Stradivarius

Spíš na party než ke štědrovečernímu stolu se hodí kombinace žhavého trendu: šatů, co připomínají kombiné v černé variantě a krajce. Jsou to pořád malé černé? Spíš z nich vychází, ale na formální příležitost jsou příliš odvážné.

7) A la kombiné, Stradivarius

Pro módemanky, které chtějí mít na sobě vždy něco extra, jsou jako dělané malé černé s odhalenými rameny, průstřihy, či zvonovými rukávy nebo asymetrickými rukávy.

8) S průstřihy, Bershka

9) Asymetrické, Bershka

10) Se zvonovými rukávy, Bershka

Že byste ke štědrovečerní večeři raději ve veselejších barvičkách? Zkuste se inspirovat Michelle Obamou. O vytříbeném vkusu bývalé první dámy USA se dočtete v aktuálním vydání magazínu GALERIE V, který dostanete přímo v pasáži GVB na informacích nebo si ho můžete v elektronické podobě prolistovat zde.

foto: Shutterstock, archiv firem

 


Další články

Jak vypadat dobře na fotkách (nejen u…

Jestli v éře selfie máte pocit, že vám to nikde nesluší a před… Čti více

Domácí svařák a punč: recept na…

Za oknem už se setmělo, shon pracovního dne je za námi. Čím si… Čti více