Petra, kráska z obálky našeho magazínu

Je krásná, ale profesionální modelka to není, zvládne i nejsložitější piruety, ale klasická baletka to není, je umělkyně, ale zpovykanou divou také není. Petra Šimberová je zkrátka úkaz!

Kdyby tahle éterická dvaadvacetiletá rodačka z Brna vyrostla o pár čísel výš, možná by dnes nebudovala kariéru divadelní tanečnice, ale slavila by už dávno úspěchy v mezinárodním modelingu. Díky své fotogenické tváři zaujala nejen fotografku vánočního čísla magazínu Galerie V Soňku Skeřík.
„Miluju nejen tanec a divadlo, ale také děti a rodinu. Moje práce je však jedním z mých největších koníčků," říká Petra, která má angažmá v Městkém divadle v Brně. Po focení spěchala na představení Limonádového Joe, kde ztvárňuje roli Winnifred.

Absolventka Taneční konzervatoře Brno vás také udiví svou pokorou: „Jsem vděčná za každou příležitost, co jsem dostala," říká. „Klasický balet už nedělám, věnuji se moderně, jazzu, muzikálovému tanci. I když jsem klasický tanec milovala, měla jsem úraz, který mi zabránil se mu věnovat, takže jsem si našla alternativy".

Na dotaz, zda musí držet speciální diety, se Petra rozesměje. „Miluju jídlo, žádné speciální stravovací režimy ale nemám. Snažím se zařadit hodně ovoce, zeleniny. Jím každé tři hodiny něco malého."

Chcete se s Petrou setkat? Možná na ni narazíte právě ve Vaňkovce, kde nejen ráda mlsá, ale také loví módní kousky v Pull&Bear nebo Mohitu.

foto: archiv Fashionblogu Vaňkovka