Povánoční detox

Nemusíte se bát žádného drastického hladovění ani se zasypat výčitkami, že jste to přehnali s bramborovým salátem a cukrovím. S tipy od kuchařky Elly Woodward, která se prodává v Knihy Dobrovský, se budete cítit fit a ještě si pochutnáte.

Ella je bývalá modelka, která se dostala z vážné nemoci tím, že začala zdravě, ale zároveň velmi lahodně jíst. O její kuchařce jsme psali už v tomto článku.

Co doporučuje, když cítíte, že vaše tělo potřebuje trochu odlehčit?

  • Místo masa a brambor si připravte čočku s pečenou dýní. V kuchařce můžete najít bezpočet receptů, jak na to. Luštěniny a zelenina tělo zasytí, ale zároveň nezatíží. Navíc tahle kombinace chutí je společně nepřekonatelná.
  • Kravské mléko nahraďte mandlovým, které je podle některých výzkumů zdravější než to sojové. Dát si detox od živočišných tuků je po Vánocích úleva i pro vaše střeva a žlučník.

Mandlové mléko, Alpro, prodávají Albert a MyFood

  • Kávu vyměňte za čaj z bobulí goji neboli kustovnice čínské. Ta chrání játra, obsahuje velké množství vitamínu C a antioxidantů. Oslaďte medem a výborný ranní nápoj je na světě.

Kustovnice čínská, prodává MyFood

  • Mlsejte, ale raw pamlsky. Bio banánové kostky nejsou tepelně upravované víc než na 42 stupňů. Tím se v nich zachovají zdravé enzymy, které pomáhají tělo detoxikovat. Navíc jsou úžasně dobré!

Bio banánové kostky, prodává MyFood

foto: archiv Lahodně s Ellou, archiv firem


Další články

Lahodná Ella: Nejvíc trendy kuchařka…

Byla studentkou a začínající modelkou, co měla strašnou životosprávu.… Čti více

Štědrovečerní večeře pro ty, co nejí…

V aktuálním čísle magazínu GALERIE V vám v sekci s recepty přinášíme… Čti více