Záchrana vlasů

Pravidelně vás informujeme o tom, jaké účesy jsou právě IN (magazín Galerie V), jak se o vlasy starat právě teď (předchozí článek na blogu), ale co dělat, když jsou vaše kadeře úplně zničené?

Nemusíte běžet pro nůžky ani paruku. Dokonce zahoďte i ten slušivý šátek. Odbornice Soňa Kozelková ze salonu Klier poradí, jak vlasům znovu vdechnout život.

„Klíčovou roli hraje dvojí péče. Je dobré se jednak svěřit do rukou odborníka, který vlasy zastříhne. Nelekněte se, když bude zásah pomocí nůžek o něco větší, než jste zvyklá. Tím je odlehčí a vlasy se rychle vzpamatují a dorostou. Druhým krokem je profesionální regenerační kúra. Vlasům vrátí vlhkost a potřebnou výživu."

Rozmazlovat se také můžete speciálními regeneračními obřady. Zavolejte do Klieru do Vaňkovky a vyberte si ten, co je vhodný přímo pro váš typ kadeří.

Vlasům je potřeba věnovat příslušnou péči také doma. Pokud je to možné, vyhněte se na nějakou dobu tepelné úpravě vlasů. „Doporučuji alespoň na krátké období nechat vlasy přirozeně uschnout bez pomocí fénu, případně použít studený vzduch a foukat v dostatečné vzdálenosti od vlasů. Na žehličku a kulmu by měly dámy na nějakou dobu zcela zapomenout," říká Soňa Kozelková.

Dobré je také poradit se s kadeřníkem ohledně výživy vlasů pro domácí péči. Vhodné jsou přípravky s příměsí olejů všeho druhu, které vlasům vrátí lesk. Například kúra s obsahem arganového oleje dovede hotové zázraky.

foto: Pinterest, archiv kadeřnictví Klier


Další články

Co dělat, když si nemáte čas umýt vlasy?

Následujte několik osvědčených rad pro příliš zaměstnané dámy (i pány… Čti více

Proč si tvoje vlasy na podzim zaslouží…

Změna počasí, zátěž v podobě slunce a slané vody po létě nebo… Čti více